COUNTRY BENEFIČNÍ PŘEHLÍDKA

11. května 2013 v 19:19 | Zdena a Karel Hrůzovi

Květnové oslavy Dne Evropy si připomněli prachatičtí senioři ve stylu country, sedm tanečních formací se vystřídalo na arkádách Staré Radnice a tančilo se více jak 16 choreografií.
Po zahájení členky z pořádajícího Senior country klubu SENSEN při Městské organizaci Svazu důchodců se divákům představili malý tanečníci z MŠ Zahrádka,
baletní studio Olgy Pilátové předvedlo několik choreografií nejen v rytmu country, tradiční čtverylky zatančilo nadšeným divákům amatérské seskupení z Prachatic.
Účinkující doplnil country soubor dětí a dospělých z Ražic u Písku
a také tanečníci z DDM, kteří divákům předvedli svojí představu country tanců, včetně amerického stepu.
Pořádající Senior country klub SENSEN zatančil dvě choreografie tradičních country tanců a toto krásné country odpoledne doplnil zpěv písní Michala Tučného v podání pěveckého sboru Radostné Přátelství.
Prachatičtí senioři určitě zabodovali u milovníků country muziky, svým prvním ročníkem COUNTRY BENEFICE, kdy zúčastněné soubory pobavily nejen sebe, ale hlavně diváky na arkádách Staré Radnice. Účinkujícím předávala tzv. děkovací koláče a pamětní listy radní Města Prachatice paní Andrea Tajanovská
a mezi diváky nechyběla radní Hana Mrázová a další zástupci Městského úřadu. Divákům patří poděkování za symbolické vstupné v podobě víček od PET lahví a také finančního obnosu, který bude použit na nákup materiálu na pletení soupraviček pro kojenecká oddělení nemocnic v Písku a Motole.

Prachatičtí seniorští tanečníci si neodpočinou, začátkem června vyráží se svou country choreografií do Č. Budějovic a také je čeká vystoupení v Praze v Písecké bráně na Pražském Hradě a seniorští zpěváci se chystají potěšit svým zpěvem návštěvníky Hobby v Č.Budějovicích.
Všechny tyto aktivity jsou podporovány a je při nich využíván grant z Města Prachatice, který pomáhá všem spolkům v jejich činnosti.
Více fotek na www.senior-pt.rajce.net
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hanka RH+ Hanka RH+ | E-mail | Web | 13. května 2013 v 7:41 | Reagovat

Byla jsem tam. Byl to výborný nápad. Všem kolem mne se moc přehlídka zdála jako skvělý nápad.
Děkujeme a za rok nashledanou a naviděnou a na slyšenou.
Hanka RH+

2 Jiří Polánský Jiří Polánský | 19. května 2013 v 9:36 | Reagovat

Kam pojedete do Budějovic. Rád se na vás přijdu podívat.

3 Jiří Polánský Jiří Polánský | 22. září 2013 v 11:17 | Reagovat

Vzácná návštěva
Na naše pravidelné osvětové úterky pozvala paní Petříková 17. 9. 2013 předsedu ÚR SDČR pana Ing. Oldřicha Pospíšila. Přijel i s místopředsedou pan Františkem Práškem. Impulsem pro pozvání byl nový občanský zákoník, který bude platit od 1. 1. 2014 a který mění podmínky existence občanských sdružení. Občanská sdružení se budou transformovat na spolky. A právě tato transformace bylo to, co nás zajímalo.
Nutno říci, že oba pánové o transformaci vůbec nemluvili. Zato pan předseda Pospíšil sáhodlouze mluvil o činnosti ústřední rady, struktuře Svazu důchodců, romské otázce a vztazích se slovenskými partnery. Ještě před příjezdem jsem pana předsedu požádal, zda by si u příležitosti návštěvy jižních Čech neudělal čas k neformální diskusi o vztazích mezi městskou organizací SD v Českých Budějovicích a jihočeskou krajskou radou SD, protože to jsou ty vztahy, které nás zajímají. O těch se pan předseda vůbec nezmínil, ač jsem mu zároveň se svou žádostí poslal i zápis z posledního jednání výboru naší organizace, ze kterého bylo patrné, že se tyto vztahy zhoršují. Pan předseda odmítl toto jednání z důvodů časové tísně.
Ze zjevné neochoty ústřední rady řešit tyto problémy jsem vyvodil závěr: veřejně jsem prohlásil, že rezignuji na funkci předsedy organizace i člena výboru, předal jsem paní Petříkové jako člence výboru rezignační dopis, mobil i klíče od kanceláře. Pokud budou členy krajské rady neoprávněně zvolení Václav Minařík a Jaroslava Nováková, je moje aktivní členství ve Svazu důchodců vyloučené. Potom jsem z besedy odešel. Další informace mám už z druhé ruky.
Na vztahy mezi naší organizací a krajskou radou nicméně došlo. Naše členky vystoupili s kritikou krajské rady, na kterou pan Pospíšil reagoval alibistickým prohlášením, že to jsou naše záležitosti a musíme si je vyřešit v místě. To je vskutku knížecí rada, na kterou jsme čekali. Když jsme v listopadu 2012 zrušili panu Minaříkovi členství ve Svazu důchodců pro soustavné poškozování zájmů naší organizace, ústřední rada neváhala, naše rozhodnutí zrušila a členství pana Minaříka nám vnucuje. Takto ústřední rada respektuje vůli členské základny.
Já jsem naopak dostal od ústřední SDČR důtku za údajné porušování Stanov. Když jsem pana Pospíšila požádal, aby mi sdělil, jaká ustanovení Stanov jsem porušil a čím, do dnešního dne nebyl schopen odpovědět. Myslím, že tyto informace jsou dostatečným vysvětlením, proč jsem musel z funkce předsedy organizace a člena výboru odstoupit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama