HORKÝ DEN VE VÍDNI.

25. května 2011 v 22:15 | Zdena a Karel Hrůzovi
Hlavní město Rakouska bylo cílem skupiny seniorů z městské. Org. svazu důchodců v Prachaticích . V tropickém vedru, kdy rtuť teploměru ukazovala neuvěřitelných 40 stupňů na slunci, je čekal velice náročný program.

V rámci projektu "Spojíme, propojíme, překročíme...hranice nejen snů" si prohlédli historické centrum Vídně. Následně, před monumentálním pomníkem panovnice Marie Terezie, na jejímž podstavci je také jezdecká socha generála Laudona, náš pěvecký sbor uspořádal spontánní mini vystoupení, které na chvíli zastavil kroky velkého počtu procházejících turistů .


Když naši zazpívali písničku "Generál Laudon" tak jsme měli pocit, že i japonští turisté jí rozumějí.


Další částí tohoto zájezdového maratónu byla návštěva zámku Schönbrunn a jeho zahrad, náročný výstup k altánu Gloriette nás odměnil nádherným výhledem na celý obrovský zámecký komplex a velkou část Vídně.Závěr tohoto hektického a tropického dne patřil návštěvě nejstaršího rakouského domova seniorů Schönbrunn, tento domov spravuje vídeňská charita a vytváří atmosféru příjemného domova pro 76 obyvatel s různou formou demencí a jejichž věkový průměr je neuvěřitelných 93 let.


Naše skupina seniorů byla požádána, aby se zvěčnila na tzv. zdi "Sounáležitosti". Tady jsme s radostí barevně otiskli své dlaně a tak jsme se nesmazatelně zapsali mezi návštěvníky tohoto nejstaršího rakouského domova seniorů .
Poděkování za zprostředkování této návštěvy formou pěveckého vystoupení souboru Radostné Přátelství vhodně zpříjemnilo společenské posezení klientů, které se konalo na zahradě domova seniorů.
Měli jsme šanci nahlédnout trošku pod pokličku sociálního systému v Rakousku a právě tato návštěva nás utvrdila v tom, že péče o naše seniory je také opravdu na vysoké úrovni.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama